[#U17] Turniej towarzyski: Polska - Czechy 3-4
 INFO:
Reprezentacja Polski do lat 17, prowadzona przez trenera Rafała Lasockiego, przegrała w La Nucía 3-4 (2-0) z Czechami w meczu 2. kolejki turnieju towarzyskiego rozgrywanego w Hiszpanii.
Polacy całkowicie zdominowali pierwszą połowę, kreując kilka groźnych okazji, z których dwie zakończyły się golem. Gra wyglądała płynnie, a zawodnicy wykazywali sporo zaangażowania, agresji i chęci do gry. Czesi ani razu nie zagrozili polskiej bramce.
Po przerwie sytuacja diametralnie się odmieniła. "Biało-czerwoni" szybko (bo już w 48 minucie) stracili pierwszego gola i już do końca meczu nie otrząsnęli się z szoku tracąc trzy kolejne gole, głównie po błędach w obronie i rozegraniu. Wyglądali na zniechęconych, przestraszonych i zmęczonych.
Najlepszym zawodnikiem w polskim zespole był Mateusz Dziewiatowski (bardzo dobry w zadaniach defensywnych, kila razy rozpoczynał akcje ofensywne i zaliczył asystę przy bramce na 2-0), a po przerwie (kilka świetnych obron, mimo puszczenia czterech goli) Mateusz Pruchniewski.